Rožmitál pod Třemšínem - rybářské závody na rybníku Jez

12. 6. 2018

Jako již každoročně se v měsíci dubnu, v Rožmitále pod Třemšínem, konaly víkendové rybářské závody na rybníku Jez, které pořádala naše místní organizace Rožmitál pod Třemšínem, pod záštitou a za podpory Města Rožmitál p. Tř. a Středočeského územního svazu. Závody se konaly o víkendu 21.4 - 22.4 2018, kdy v sobotu byly pro dospělé a v neděli pro děti. Letošní počasí nám velmi přálo, a tak byla účast velmi hojná. V sobotu jsme odstartovali závody v 7 hodin, kdy si 47 závodníků poměřilo síly v lovu ryb. Chytalo se na dva poločasy, mezi nimi byla hodinová pauza na občerstvení a na přesun míst. Občerstvení bylo zajištěno po celou dobu závodů. Po poledni proběhlo vyhodnocení a vyhlášení vítězů, v kategorii dospělých:

* 1. místo - Jakub Skalický z Milína

* 2. místo - Milan Pojer st. z Rožmitálu

* 3. místo - Miroslav Čipera z Bohutína

Po skončení oficiální části závodů následovala volná zábava, s muzikou, pod taktovkou známého kapelníka Miloše Kalíška ze Lnář. S rybáři se přišli pobavit i místní občané, a tak zábava pokračovala do večerních hodin.

Nedělní ráno už patřilo našim malým rybářům a rybářkám. Účast letošních dětských závodů byla opravdu úžasná, dovoluji si říci, že na krajské úrovni. Sjelo se neuvěřitelných 74 dětí, např. z Březnice, Blatné, Prahy, Hořovic, Příbrami a nejvíce samozřejmě z Rožmitálu. Bylo to opravdu dostupné maximum v lovných místech, u rybníka Jezu. Děti si vylosovaly čísla a dostaly malé občerstvení, aby se jim v 7 h dobře startovalo. Také děti závodily na dva poločasy, rozdělené hodinovou pauzou na občerstvení, kde každý dostal buřtíky , a to vše zakončily sladkou tečkou v podobě Míša řezů. Když naplnily bříška a přemístily se na vylosovaná závodní místa, závod mohl pokračovat. Ceny byly připraveny pro všechny malé závodníky, a tak žádný z nich neodešel s prázdnou. Rybník byl dobře zarybněn, tudíž si děti opravdu zachytaly. Naše MO věnovala každému malému rybáři ulovenou mírovou rybu, dle vlastního výběru - krásný dárek a zážitek pro naše ratolesti. Počasí bylo vskutku nádherné, jasno, sluníčko a děti si to skutečně užívaly. V poledne proběhlo vyhodnocení celého závodu. Ceny dětem předávali pozvaní hosté - místostarosta města pan Mgr. Pavel Bártl a předseda naší MO Milan Pojer. Byla chycena i největší ryba - Amur 63cm, kterého ulovil Pepa Zelenka.

* 1. místo - Tomáš Syrovátka

* 2. místo - Ema Čermáková

* 3. místo - Kateřina Vodičková

Za provedení této krásné, víkendové, akce patří obrovské poděkování všem pořadatelům z naší MO, děvčatům z kroužku a všem, kteří se podíleli. Opravdu si všichni mákli a připravili nádhernou akci jak dospělým, tak dětem. Děkujeme Kulturnímu středisku za ozvučení akce. Děkujeme všem našim sponzorům, jak pro závody dospělých, tak dětí, díky kterým byly opravdu krásné ceny a pro děti krásné dárky: Český rybářský svaz Místní organizace Rožmitál, Město Rožmitál p. Tř., ČRS Středočeský územní svaz, RCCC Rybářský klub z.s., STAVEL Příbram- Lukáš Vondra, Kominictví Jindřich Šafář, Pohostinství Bohumil Tomek, Kolektiv Technických služeb města Rožmitál, Grundik rybářské potřeby Příbram, ZR MOTO, PT Computers, Josef Málek – Sedlice, Rudolf a Marie Šourková, Bláhová Renata, Roman Veselý – kompresory, Perníček z Moravou, Mokrý banditi, Petr Toman, Milan Braun, Svět krmiv – Jiřina Benadiková, Kaiser s.r.o. – Josef Kaiser, Rodina Nassova, Rodina Fraňkova, Jaroslav Pečený, Rybáři BOGMOR. 

Fotogalerie