Rožmitálsko: Rybářský tábor

20. 7. 2018

Dvacátý sedmý červen je Dnem rybářů. Svůj velký rybářský den a ukončení školní sezóny má za sebou už rybářský kroužek Rožmitál pod Třemšínem. Tradičně na závěr sezóny uspořádala Místní organizace českého rybářského svazu Rožmitál pod Třemšínem pro děti ze svého rybářského kroužku čtyřdenní rybářský tábor v rekreačním zařízení KYMEVO. Díky velmi dobré spolupráci v našem SÚS s rybářskou mládeží se letos poprvé tábora zúčastnily i děti z rybářského kroužku Březnice.

Rodičům dalo své poslední sbohem tedy 22 dětí z MO Rožmitál a 7 z MO Březnice a vyrazily od tělocvičny základní školy za dobrodružstvím. Zodpovědnost za malé rybáře přebral tým vedoucích z rybářského kroužku Rožmitál - Aleš Haluska, Jaroslava Nassová, Eva Hofmanová, Veronika Kapounová, Maruška a Ruda Šourkovi, dorostenci Michal Mareš, Tomáš Bláha a vedoucí kroužku Březnice Julius Nass. Do tábora všichni dorazili odpoledne, a tak čtvrtek byl ve znamení seznámení se s tábořištěm, programem a prohlídkou areálu. Večer byl završen večeří a děti brzo ulehly, neboť je čekal v pátek náročný program.

V pátek ráno po rozcvičce a vydatné snídani byl pro účastníky připraven celodenní výlet do Zoo Plasy. Po příjezdu do zologické zahrady už na děti čekal průvodce, oblečený jako skutečný pirát. Táborníci absolvovali exkurzi s poučnou přednáškou, kterou pak mohli zužitkovat při soutěži s hledáním pokladu. Po obědě zbyl čas i na zajímavý adventure golf. Cestou zpět do tábora osvěžila zastávka na točenou zmrzlinu. Podvečer již patřil volné zábavě v podobě fotbalu, pingpongu a dalším aktivitám. Večer děti dostaly za odměnu objednané pizzy, po kterých se jen zaprášilo a hurá na kutě.

Sobotní den patřil rybolovu a závodům. Časně ráno táborníci vyrazili na chovný rybník Rybářství Lnáře, kde měli dovoleno v rámci dobré spolupráce rybařit. Rybolov byl nastaven jako závody a to bylo pro všechny velkou motivací. Děti si rybaření opravdu moc užily a nachytal snad každý. Opravdu krásné kusy - kapry, líny, amury. Protože teploty byly opravdu tropické, po obědě se děti pořádně vyřádily v bazénu areálu tábora. Odpoledne na ně čekala vědomostní a dovednostní soutěž. Rozděleny do skupin se vydaly na cestu po fáborkách. Absolvovaly devět stanovišť, kde musely plnit úkoly. Mezi nimi byla například skládačka, poznávání ryb, znalost anatomie ryb, házení na terče, vázání háčků a první pomoc. Po úspěšném splnění obdrželi táborníci indicie, které na konec soutěže musela všechna družstva spojit a podle výsledku najít poklad v podobě truhly se sladkostmi jako odměnu. Samozřejmě nemohl chybět večerní táborák s opékáním buřtíků, zpestřený hudbou a tancem, který si děti dost užily. Večer patřil bobříku odvahy po tajemné stezce plné nástrah, kterou úspěšně všichni zvládli.
 

Poslední nedělní den začal už tradičně hygienou, rozcvičkou a snídaní. Všichni účastníci tábora se soustředili na louce v areálu tábora, kde děti zažily opravdu nevšední zážitek. Za dětmi dorazila Policie ČR z obvodního oddělení v Rožmitále pod Třemšínem. Za velmi bohatý výklad, ukázky a trpělivost s dětmi patří poděkování praporčíkům Bc. Martinovi Beranovi a Milanovi Krejčímu. Děti měly možnost si prohlédnout policejní auto, neprůstřelnou vestu, vyzkoušely tester na alkohol, seznámily se s vycházkovou i zásahovou uniformou i s výzbrojí. Opravdu krásný zážitek pro děti, ze kterého byly doslova nadšeny. Následovala další zajímavá ukázka - paintball v podání Petra Šourka, kterému patří poděkování stejnou měrou. Děti si pro změnu vyzkoušely vojenský oblek, helmu, zbraně na paintball a i to je velmi zaujalo.
                                                                                                                                                                            Po obědě čekal úklid a balení a to hlavní – vyhlášení hodnocení celého tábora. Byla vyhodnocena vědomostní soutěž i rybářské závody a mnoho dalšího. Všechny děti obdržely spousty opravdu krásných cen. Tábor se líbil a všichni si pobyt moc užili. Děti se vracely zpět domů naplněny krásnými zážitky a dojmy. Bylo to opravdu krásné završení školní sezóny rožmitálského kroužku rybářů. Děkuji moc všem vedoucím, kteří se o děti po celí tábor starali a byli strůjci celého programu tábora. Tato krásná akce pro děti by nešla uspořádat bez našich sponzorů, kteří dětem připravili krásné ceny a proto všem moc děkujeme: Generálním sponzorům MO ČRS Rožmitál p. Tř., Město Rožmitál p. Tř. starosta Ing. Josef Vondrášek, Dušan Hýbner předseda SÚS, Rybářství Lnáře s.r.o. RCCC rybářský klub z.s. a všem ostatním našim podporovatelům a sponzorům rodině Fraňků, Mokrý Banditi, rybářské potřeby Grundik – Příbram, Svět krmiv – Jiřina Benadiková, Zdeněk Vlasák – Spartak Rožmitál, Josef Málek – Sedlice, rybáři BogMor, rodinám Schwarzovi, Vondrovi, Kolářovi, Jindrovi, Motejzíkovi, Bořivoj Maule, Placatka, tým Skalice, Čičatka, Bláhovi, Milan Fous – graphicwork, Oknoplastik, Miroslav Skokan – rybářské potřeby mmfish, Policie ČR-obvodní oddělení Rožmitál pod Třemšínem.

Nezbývá nic jiného než popřát dětem krásné užití prázdnin a bohaté úlovky. Vedoucího rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem Aleše Haluska.

Fotogalerie