Exkurze na sádkách v Rožmitále pod Třemšínem

11. 12. 2017

Rybářský kroužek ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem, absolvoval v prosinci krásnou exkurzi, na sádkách v Rožmitále  p. Tř. firmy Rybářství Lnáře s.r.o. Děti tak zažily opravdu nevšední zážitek. Shlédli domácí zvířectvo pana sádeckého, se kterým dnes děti do styku jinak nepřijdou- husy, kachny, králíky, prasátko a drobnou drůbež.

Řekli jsme si, jak se ryby v sádkách uskladňují a rozdělují na hladké a šupinaté, ale i podle váhy do 2,5 kg na kapr první třída a nad 2,5 kg kapr výběr. Pokračovali jsme do prodejny ryb a ukázali si, kde a jak se ryby prodávají. Shlédli jsme vodní pumpu, kde se plní přepravní bedny vodou na převoz ryb. Ukázali jsme si rybářské náčiní sítě, kesery, váhu, přepravní bedny a nakladače, kterými ryby putují na převoz. Ještě jsme si řekli o ukázku vrhací sítě na odlov ryb a vyzkoušeli, jak se s ní zachází a odlovuje. Děti tak viděly ulovené kapříky přímo ze sádky. V haltýřích děti shlédly vedlejší rybu a dravce - štiky, candáty, pstruhy, líny, tolstolobiky, amury. Na závěr naší návštěvy jsme si ukázali, jak se ryba zabije a vykuchá, popsali vnitřnosti, ploutve a vše naživo ukázali. Poučná exkurze sádek se dětem moc líbila a odnesly si s sebou spoustu informací.

Velmi tímto děkujeme panu sádeckému a firmě Rybářství Lnáře s.r.o., pod vedením pana ředitele Petra Vávry. Pan ředitel podporuje naší činnost s rybářskou mládeží již dlouhodobě a dětem firma věnovala různé propagační předměty, za které moc děkujeme. Aby toho nebylo málo, připravila firma Rybářství Lnáře – sádky Rožmitál opravdu krásný vánoční dárek v podobě poukazu na odběr vánočního kapra zdarma, pro naší rybářskou mládež z  rybářského kroužku ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem. Díky za krásný dárek a podporu naší mládeže.

Petrův zdar.

Fotogalerie

Autor: 
Aleš Haluska – vedoucí rybářského kroužku ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem