Aktuality

25. 5. 2017

KSČM Příbram nabízí bezplatné právní poradenství.

A to:

Každou sobotu

od 9.30 – do  10.30 hodin

na OV KSČM PŘÍBRAM, Klaudova 76, 261 01 Příbram IV

28. 1. 2020

Pan Novotný dělá ostudu funkci starosty nejen v Řeporyjích, ale v celé České republice.

22. 1. 2020

  Zaznamenal jsem za dobu posledních třiceti let již řadu nejrozmanitějších návrhů na úpravu volebního systému různých typů voleb. Zatím asi byl nejdále návrh na vznik tří mandátových volebních obvodů z dílny ODS a ČSSD z éry Václava Klause a Miloše Zemana.

14. 1. 2020

Věci se vyvíjejí šíleným tempem. Pár dnů po aktu státního terorismu vraždy v prostoru iráckého mezinárodního letiště hrozí prezident USA Donald Trump zničením íránských kulturních památek. Írán byl vzkvétající kulturou už v době, kdy se po prériích Spojených států proháněli tak akorát bizoni. S ohledem na tento fakt se nelze divit tomuto výroku ze strany představitele naší vzorové demokracie.

15. 12. 2019

Jak hodnotíte zásah Policie ČR v souvislosti s útokem ve Fakultní nemocnici Ostrava?

14. 12. 2019

Naše česká společnost je obdobně, jako společnosti řady evropských zemí, přímým svědkem trvalého nárůstu násilí, autoritářství, projevů demagogie, přepisování historických skutečností, nárůstu projevů neonacismu.

13. 12. 2019

KSČM respektuje výsledky britských voleb, avšak vyjadřuje znepokojení nad tím, že je vyhrála Konzervativní strana, která stála za hospodářským a sociálním úpadkem Velké Británie.

15. 11. 2019

Občané se u nás po druhé světové válce rozhodli pro systém, který byl budován jako sociálně spravedlivá alternativa kapitalismu, jako socialistická společnost.

24. 10. 2019

Rozpočet podpořila rovná stovka poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Ostatní poslanci hlasovali proti. Pro byla i předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá, která byla ve středu hostem Devadesátky na ČT24.

17. 10. 2019

Pionýrská skupina Jince, Základní škola a Mateřská škola Jince a další spolupořadatelésrdečně zvou na 27. ročníkTURNAJE JINECKÝCH NADĚJÍ a 24. ročník PŘEBORU ZÁKLADNÍ ŠKOLY JINCE

O PUTOVNÍ POHÁR KR KČP V ŠACHU.

16. 10. 2019

Světová rada míru rozhodně odsuzuje novou, v pořadí již třetí, invazi turecké armády do Sýrie. 
 
Po období shromažďování ozbrojených složek Turecka poblíž syrských hranic a ostřelování syrských cílů dochází v současné době k nebezpečné eskalaci situace - invazi pozemními vojsky. 
 

3. 10. 2019

Sobota 28. září již tradičně patří k setkávání a vzpomínkám na výročí osudového podzimu roku 1938. V letošním roce uplynulo již jednaosmdesát let od tragické události „Mnichova“, která nám může přinést poučení i pro dnešek.

9. 9. 2019

Pravicově orientovaní publicisté a dokonce pseudohistorici s profašistickým zaměřením se i v den výročí Slovenského národního povstání otírají o pozitivní ohlas této významné události. Prohla­šují, že Sovětský svaz, neměl zájem pomoc protifašistickému povstání, že dokonce toto úsilí sabotoval, netakticky jednal v otázkách vo­jenských.

9. 9. 2019

V sedmdesátých letech minulého století se mládež v Rejkovicích scházela u kapličky, později u nově vybudovaného hřiště uprostřed obce. Čas běžel. Maličké Rejkovice už jako samostatní obec neexistují, ale jsou součástí městyse Jince. Staré lípy u kapličky přemohla vichřice, a i hřiště už vypadá také úplně jinak. I z těch kluků a holek jsou důchodci.

1. 9. 2019

Bojujeme za sochu maršála Koněva

Vážené soudružky, vážení soudruzi,

1. 9. 2019

Skupina odpůrců zakrytí sochy maršála Koněva pořádá spolu s poslancem ČSSD Jaroslavem Foldynou protestní akci proti zakrytí sochy maršála Koněva.

13. 8. 2019

V nadcházejících týdnech budou probíhat jednání s majiteli domů, které jsou zasaženy nadměrným hlukem.

 

13. 8. 2019

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – V poslední době se hodně diskutuje o financování výjezdové jednotky JPO II v Rožmitálu pod Třemšínem. Ta si v letošním roce připomene 20. výročí co funguje a za tuto dobu si vybudovala výborné renomé a stala se důležitou částí celého systému požární ochrany v příbramské územním obvodu.

9. 8. 2019

Od září letošního roku začne fungovat Městské kulturní centrum, na jehož zřízení s městem dlouhodobě spolupracují všechny kulturní organizace. Z výběrového řízení vzešel vedoucí centra, kterým se stal Vlastimil Ševr.

 

9. 8. 2019

Přijďte si vyzkoušet své schopnosti a zahrajte si hru králů v Jincích. 

Hlavním smyslem Letních miniturnajů je, aby mladí a začínající hráči získávali odvahu a zkušenosti při hře s dospělými nebo zkušenějšími soupeři. 

prop_lm_2019.png

30. 7. 2019

Je až s podivem, jak daleko USA může zajít aniž by je kdokoliv stíhal. Spusťte si přiložené video a podívejte se co požadují po Slovensku a jakým nečistým způsobem chtějí opět ovlivnit dění v evropě. Člověk - míněno prostý občan - by rád byl nestranným, ale copak je to pod tíhou všemožných důkazů proti USA a jejich imperialistické rozpínavosti možné?!

Stránky