Příbram: Turistický vláček vyjede při Prokopské pouti

4. 7. 2019

K hornické Příbrami neodmyslitelně patří Prokopská pouť, kterou v její obnovené podobě již po třicáté pořádá Spolek Prokop ve spolupráci s Hornickým muzeem Příbram. Na Prokopskou pouť se můžete těšit o nadcházejícím víkendu.

 

Při Prokopské pouti je každoročně připraven bohatý program, jehož součástí je průvod hornických světlonošů – Čepobití– který vyjde v sobotu 6. června ve 21 hodinz náměstí T. G. Masaryka a směřovat bude na náměstí J. A. Alise na Březových Horách. Centrem pouti jsou právě Březové Hory, kde sobotní program bude začínat již v 15 hodin. Těšit se můžete na vystoupení členů Sokola, hasiče, hudební produkci, tanečnice nebo večerní zábavu se skupinou Signál.

 

Nedělní program opět začne průvodem, tedy Hornickou parádou. Průvod bude vycházet v 9 hodin opět za doprovodu hornických kapel z náměstí T. G. Masaryka směrem na Březové Hory. Po oba dny budete při průvodu moci poprvé využít turistický vláček. „V letošním roce jsme město požádali o pronájem turistického vláčku, který pojede po oba dny za průvodem. Vláček tedy bude sloužit k přepravě ze staré Příbrami na Březové Hory. Inspirovat jsme se nechali při akci Divadlo patří dětem a věřím, že si účastníci průvodu tuto možnost budou pochvalovat,“uvedla Denisa Šrajnová z pořádajícího Spolku Prokop.

 

„Město prozatím neúspěšně hledá provozovatele turistického vláčku, jsem proto velmi rád, že organizace a spolky přicházejí s nápady, jak alespoň jednorázově vláček využít,“uvedl místostarosta Martin Buršík, který zároveň zve na největší příbramskou pouť.

Autor: 
Eva Švehlová, DiS.