Miloslava Vostrá: Kdo na to má? 

18. 6. 2018

Každý z lidí, natož z politiků, je odpovědný za své jednání. Předseda Hamáček zřejmě trpí „účelovou“ hluchotou, co nechce, neslyší. Má však velké sebevědomí, které jej žene obvinit partnera při jednání ze lži. Kam až tento stav dospěje, dnes nikdo nedokáže odhadnout.

Počáteční radost, kterou přinesly výsledky vnitrostranického referenda ČSSD, dostává povážlivé trhliny. Kocábka kdysi mocné oranžové strany se zmítá ode zdi ke zdi. Její předseda se poslední dobou mýlí často. Nadšení a podpora Jiřího Paroubka pro volby do Senátu Parlamentu ČR rychle utichla. Nikdo tohoto politika nechce. Asi mu zůstanou jen ti Marťani, se kterými chtěl kdysi vládnout. Koho si na pomoc zavolá současný předseda ČSSD Hamáček, nikdo netuší. Patrně mu nepomohou ani nadpozemské bytosti. Loňský volební výsledek ČSSD byl poněkud tristní. Přesto jsou jejich požadavky neskromné.

KSČM jasně definovala své priority, které jsou zakotveny v našem volebním programu. Rozhodně nám nejde o prominentní posty. Naším cílem je stabilita České republiky a zlepšení života občanů. Právě oni jsou vždy spolutvůrci našeho programu, který kopíruje jejich potřeby. Lež má krátké nohy. To by si měl velmi rychle uvědomit i předseda ČSSD Hamáček. Pokud nebudou dodrženy dohody, nelze předpokládat toleranci vlády od KSČM. Uměle živené spory jsou pro další spolupráci špatným signálem.

Autor: 
Miloslava Vostrá, poslankyně za KSČM a předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny PČR